Providing you the best range of aluminium icp standard solution 10000mg/l in nitric acid liquid, d. 1.02, 00408a beryllium icp standard soulution 1000mg/l in nitric acid, 00617a calcium icp standard solution 1000mg/l in nitric acid liquid, d. 1.014, 00111a aluminium icp standard solution 1000mg/l in nitric acid liquid, d. 1.02, 00302b arsenic icp standard solution 1000 mg/l in nitric acid and 00330a barium icp standard solution 1000 mg /l in nitric acid liquid,d.1.013 with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Grade | Industrial Grade |
| Concentration | 68% |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Country of Origin | India |
| Matrix | 5% HNO3 |
Get Latest Price
| Grade | ICP |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Code | 00408A |
| Concentration | 60% |
| Purity | 99% |
Get Latest Price
| Grade | ICP |
| Concentration | 60% |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Country of Origin | India |
| Code | 00617A |
Get Latest Price
| Grade | ICP |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Physical State | Liquid |
| Country of Origin | India |
| Concentration | 68% |
| Purity | 99% |
Get Latest Price
| Grade | ICP |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Form | Liquid |
| Application | Fertilizer |
| Country of Origin | India |
| Concentration | 68% |
| Purity | 60% |
Get Latest Price
| Grade | ICP |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Application | Chemical Synthesis |
| Country of Origin | India |
| Concentration | 60% |
| Purity | 99% |
Get Latest Price
| Grade | ICP |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Country of Origin | India |
| Code | 00617B |
| Concentration | 60% |
| Purity | 99% |
Get Latest Price
| Grade | ICP |
| Concentration | 55% |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Glass Bottle |
| Packaging Size | 1 ltr |
| Application | Laboratory Use |
| Purity | 99% |
Get Latest Price
| Segment | Dye Intermediate |
| Form | Liquid |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Boron Content | 10 % |
| Packaging Type | Bottle |
| Purity | ≥99% |
| Packaging Size | 1 kg |
| Solubility | Water Soluble |
| Country of Origin | India |
Bindu (Marketing Manager)
Chemnovo Synthesis Private Limited
F 4/12, MIDC Road, Tarapur, Boisar - 401504, Palghar, Maharashtra, India