Providing you the best range of di-boron trioxide anhydrous 98% extrapure, di-boron trioxide anhydrous 99% ar, antimony pentoxide 98% extrapure, antimony trioxide 98.5% extrapure, antimony trioxide 99% ar and arsenic trioxide 98% extrapure with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Grade Standard | Extrapure |
| Physical Form | Powder |
| Packaging Size | 500 gm |
| Purity | 98 % |
| Country Of Origin | Made In India |
| CAS | 1303-86-2 |
| Colour | White |
Get Latest Price
| Grade | AR |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Bottle |
| Purity | 99% |
| Mesh Size | 20 mesh |
| CAS | 1303-86-2 |
Get Latest Price
| Sb2O5 Content | 98% |
| Form | Powder |
| Grade | Extrapure |
| Purity | 98% |
| Carrier Resin | Acrylic |
| Packaging Size | 20 kg |
| CAS | 1314-60-9 |
Get Latest Price
| Sb2O3 Content | 98% |
| Grade | Extrapure |
| Purity | 98.5% |
| Form | Powder |
| Particle Size | <1 µm |
| CAS | 1309-64-4 |
Get Latest Price
| Sb2O3 Content | 99% |
| Grade | AR |
| Purity | 99% |
| Form | Powder |
| Particle Size | <1 µm |
| CAS | 1309-64-4 |
Get Latest Price
| Physical State | Powder |
| Brand | Pallav |
| Grade Standard | Extrapure |
| Shelf Life | 5 years |
| Packaging Size | 500 g |
| Purity | 98 % |
| Packaging Type | Bottle |
| Color | White |
| Composition | Arsenic Trioxide |
| CAS | 1327-53-3 |
Get Latest Price
| Bi2O3 Content | 99% |
| Purity | 99% |
| Grade | Extrapure |
| Form | Powder |
| Color | Yellow |
| Packaging Size | 1 kg |
| CAS | 1304-76-3 |
Get Latest Price
| CdO Content | 99.5% |
| Appearance | Brown Powder |
| Grade Standard | Extrapure |
| Particle Size | <1 µm |
| Form | Fine Powder |
| Packing Size | 1 kg |
| Packaging Type | HDPE Bottle |
Bindu (Marketing Manager)
Chemnovo Synthesis Private Limited
F 4/12, MIDC Road, Tarapur, Boisar - 401504, Palghar, Maharashtra, India