Offering you a complete choice of products which include diacetyl monoxime ar, a-benzoin oxime ar, dimethyl glyoxime 98% extrapure, dimethyl glyoxime 99% ar and salicyladoxime 98% ar.
Get Latest Price
| Grade | AR |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Brand | Chemnovo |
| Molecular Weight | 101.11 |
| Appearance | Powder |
| Packaging Type | Plastic Container |
| Purity | 99 % |
| CAS | 57-71-6 |
Get Latest Price
| Type | Oxime |
| Purity | 99% |
| Form | Powder |
| Application | Incense |
| Packaging Size | 1 kg |
| CAS | 441-38-3 |
| Molecular Formula | C14H13NO2 |
Get Latest Price
| Grade | Extra Pure |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Brand | Chemnovo |
| Molecular Weight | 116.12 g/mol |
| Appearance | White Crystalline Powder |
| Purity | 98 % |
| Packaging Type | Plastic Container |
| Density | 0.9-1.1 g/cm3 |
| CAS Number | 95-45-4 |
| Chemical Formula | C4H8N2O2 |
Get Latest Price
| Grade | AR |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Brand | Chemnovo |
| Molecular Weight | 116.12 g/mol |
| Appearance | White Crystalline Powder |
| Purity | 99 % |
| Packaging Type | Plastic Container |
| Density | 0.9-1.1 g/cm3 |
| CAS Number | 95-45-4 |
| Chemical Formula | C4H8N2O2 |
Get Latest Price
| Chemical Name | Salicyladoxime |
| Grade | AR Grade |
| Physical Form | Powder |
| Purity | 98% |
| Packaging Type | HDPE Drum |
| Packaging Size | 25 kg |
| CAS | 94-67-7 |
Bindu (Marketing Manager)
Chemnovo Synthesis Private Limited
F 4/12, MIDC Road, Tarapur, Boisar - 401504, Palghar, Maharashtra, India